S.S. Ankara Zeytindalı Kadın, Çevre, Kültür ve İşletme Koop

S.S. Ankara Zeytindalı Kadın, Çevre, Kültür ve İşletme Kooperatifi, 2004 yılında ki kuruluşundan bu yana faaliyet göstermektedir. Çeşitli eğitim projeleri yürüten kooperatif, temel olarak bir gümüş atölyesi projesi iken, 2014 yılında 'Kozadan İpeğe - Ev Eksenli Çalışan Kadınlar Kooperatifi'nin bünyeye katılımı ile bağımsız bir Tekstil ve  Eğitim atölyesine de kavuşmuş oldu.

2007 senesinde kurulan 'Kozadan İpeğe Ev Eksenli Çalişan Kadınlar Kooperatifi'nin temel hedefi ev eksenli çalışan kadınları ekonomik hayata katmaktır. 

Kooperatif şu anda ki çalışmaları ile, atölyelerinin yeni kurumsal yapıya oturulmasını, atölye çalışmalarının daha aktif sürdürülmesini, daha çok kadınlara iş imkanları sağlanması için müşteri kitlesinin genişletilmesini, eğitim çalışmalarına bir sistem içinde  süreklilik kazandırılmasını ve Mamak bölge içerisinde danışman fonksiyonu ile kabul edilmesini hedeflemektedir.

'Eldoku' kuruluşundan beri Zeytindalı Kadın Kooperatifi ile işbirliği yapıyor ve özellikle dikiş atölyesindeki hanımlarla ile yakın bir çalışma içinde, fikir ve harika ürünler üretmektele.

Bilgi ve irtibat:

http://www.zeytindali.com.tr