Hakkımızda


İkinci vatanımızın renkleri ve güzellikleri....

Köyünde, kentinde, gecekondusunda, pazarında ve yollarında… kadın veya erkek, hep canlı, hep renkli bir dokusu vardır Türk insanının. Bunca yıl burada yaşamamıza rağmen, bu kültür, bu renk zenginliği,  bizi hala çok etkiler. Her ne kadar alışamadığımız bazı olumsuzluklar olsa da; doğu ile batının, zengin ile fakirin, kadın ile erkeğin bu denli uçurumlarla ayrılmasını anlayamasak da…

Türkiye’de seyahat ederken, her an sürprizler sizi karşılar. Özellikle, kentlerin dışı ve kırsallarda, hala özgün kültürün yaşatıldığı öylesine yerler vardır ki, onları sürekli  izleriz, araştırırız; insanlarla konuşur, dost oluruz. er köşeden yeni bir malzeme, yeni bir teknik, yeni bir renk çıkar karşımıza armağan olarak. 

Özgün ve yerele olan ilgimiz, Türkiye kültürünü kendi Avrupa kültürümüzle harmanlama isteğimiz, bize yeni kapılar ve ufuklar açtı. Bu heyecanı, artık yeni bir yolda yaşatmak, çoğaltmak istiyoruz. Yapmak istediğimiz, var olan kültürü hiç erişemeyenlere ulaştırmak. 

Bunu yaparken de, emeğinin hakkını alamayan Türk kadınının çabasını biraz daha kolay kılmak istiyoruz. Kadınların, bireysel veya kooperatiflerde toplu olarak ürettiği dokumaları, kök boyaları ve tüm el emeğini daha değerli kılabilmek adına ortak üretim ve satış kanalları arayışı için elimizden geleni yapmak istiyoruz.

Türk kadınlar ve ailelerle hem yerel ve uluslar arası müşterilerimizle ürünlerimizi paylaşmaktan gurur duyuyoruz.